Wytwórnia Konstrukcji Stalowych
Duna Polska Sp z o.o.

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych Duna Polska Sp. z o.o. jest częścią węgierskiej grupy kapitałowej DUNA ASZFALT Zrt., będącej największym liderem budownictwa inżynieryjno-drogowego na Węgrzech.

Jako wytwórnia konstrukcji stalowych z jeszcze większym profesjonalizmem kontynuujemy i rozwijamy dorobek poprzednich właścicieli tj. firmy PW Banimex Sp z o.o. oraz Energomontaż Południe.

WKS Duna Polska posiada Wytwórnię  Konstrukcji Stalowych w Będzinie o łącznej powierzchni powyżej 17 000 m2 i możliwości wytwarzania ok. 700 ton konstrukcji miesięcznie.

Wysoka jakość naszych usług została potwierdzona w wydanych certyfikatach i świadectwach kwalifikacji w zakresie:

  • Certyfikat Systemu zarządzania jakością w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych zgodnie z normą ISO 9001:2015 wydany przez TÜV Rheinland
  • Certyfikat systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodnie z normą ISO 45001:2018 wydany przez TÜV Rheinland
  • Certyfikat zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji wg EN 1090-2:2018 wydany przez TÜV SÜD Polska.
  • Certyfikat oceny procesu spawalniczego wg normy EN ISO 3834-2:2005 wydany przez TÜV SÜD Polsk.

Posiadamy blisko 20 letnie doświadczenie w produkcji i montażu skomplikowanych i wymagających elementów konstrukcyjnych w klasach EXC4, EXC3, EXC2 i EXC1.

Historia

Budujemy nasze doświadczenie od ponad 20 lat.

Zaczynaliśmy jako Zakład Produkcji Przemysłowej Energomontaż Południe S.A., produkując spawane konstrukcje stalowe dla energetyki, stadiony, hale produkcyjne, itp.

1996

Początek

  • Powstanie PW Banimex
    Budowa, remont, modernizacja obiektów inżynierii lądowej (mosty, estakady, wiadukty, drogi)

2014

Rozwój

  •  Banimex Sp. z o.o. nabywa  Z.P.P. Energomontaż Południe wraz z wytwórnią, zapleczem produkcyjnym oraz doświadczoną kadrą pracowników produkcyjnych i inżynieryjnych, rozszerzając zakres dotychczasowej działalności o produkcję i montaż konstrukcji stalowych.

2015

Połączenie

  • Banimex Sp. z o.o. staje się częścią węgierskiej grupy Duna Aszfalt (produkcja i montaż mostów,  estakad, wiaduktów, hal produkcyjnych, budowa tuneli, skrzyżowań, przejść podziemnych)
+

2020

Zmiana

  • Wytwórnia Konstrukcji Stalowych Banimex zmienia nazwę na Wytwórnia Konstrukcji Stalowych Duna Polska

Misja

Naszym celem jest długoterminowy rozwój i wzrost oparty na odpowiedzialnej, niezawodnej i etycznej współpracy z uwzględnieniem odpowiedzialności za najwyższą jakość wyrobów oraz za bezpieczeństwo pracowników i środowiska naturalnego.

Zapewnienie jakości i satysfakcji Klienta jest podstawowym priorytetem kultury produkcyjnej naszej firmy.

Najwyższe kierownictwo kładzie ogromny nacisk na budowanie w każdym pracowniku, niezależnie od stanowiska, odpowiedzialności za bezkompromisową jakość swojej pracy.

Dzięki naszym staraniom, od lat, każdy nasz projekt spotyka się z zadowoleniem Klientów.